مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف

مرکز مطالعات تکنولوژي دانشگاه صنعتي شريف، به عنوان يک کانون تفکر وابسته به دانشگاه صنعتي شريف در حوزه مطالعات اقتصادي، صنعتي و تکنولوژيکي از سال ۱۳۷۷ در اين دانشگاه فعاليت خود را آغاز نموده و هم اکنون با نظارت و هماهنگي رئيس دانشگاه به ادامه فعاليت مشغول است.

۵ گروه و چندين دفتر تخصصي در اين مرکز به منظور انجام فعاليت‌هاي پژوهشي، مشاوره ­اي، آموزشي و ترويجي بوجود آمدند که شامل گروه‌های مدیریت و اقتصاد، توسعه توان صنعتی، مدیریت تجاری و توسعه کسب و کار، مدیریت مالی و سرمایه‌گذاری، دفتر مطالعات شهری و … می‌باشند. هم‌اکنون بعد از گذشت بیست سال گروه‌های زیر در این مرکز به فعالیت مشغول هستند:

 

  • گروه مديريت تجاري و توسعه کسب­ و کار
  • گروه مديريت مالي و سرمايه­ گذاري

مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف

 

هم‌­اکنون تعداد زیادی از فارغ­التحصيلان و دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف و ساير دانشگاه­هاي تهران بصورت تمام ­وقت و پاره­وقت در اين مرکز اشتغال مستقيم دارند و اساتيد و متخصصان زيادي به عنوان مشاور با اين مرکز همکاري نزديک دارند.

ويژگی­‌های مركز مطالعات تکنولوژی

استفاده از محيط پوياي دانشگاه صنعتي شريف و ارتباط فعالانه با اساتيد دانشگاه‌هاي كشور و نيز ارتباط مستمر با سياست­گذاران و مسئولين تصميم‌گيرنده کشور، مديران صنايع و ديگر صاحبنظران و کارشناسان اقتصادي و صنعتي کشور، از جمله ويژگي‌هاي بارز اين مرکز دانشگاهي است.

هم‌پيوندي با نهادهاي علمي و پژوهشي داخلي و بين‌المللي و تعامل با آن‌ها از جمله ابزارهايي است که موجبات رشد و تعالي مرکز را به دنبال دارد و نقش تخصص‌گرايي مرکز را تقويت مي‌نمايد.